Boże narodzenie

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało:
Skąd wziąć pieniądze na święta?

Święta Bożego Narodzenia to dla większości z nas niemały wydatek. Samo urządzenie świąt: przyjmowanie gości, potrawy, choinka to już sporo, a do tego dochodzą też przecież prezenty, a im rodzina jest większa, tym więcej trzeba ich kupić. Jak sobie poradzić w tym trudnym finansowo okresie?

Zastanów się nad tym już dziś, aby święta minęły w spokojnej i radosnej atmosferze. Po pierwsze - możemy zgłosić się po pożyczkę do znajomych lub rodziny. Nikt nie lubi prosić o pieniądze, ale jeśli są to zaufane osoby, to możemy skorzystać z ich życzliwości. Plusem takiej pożyczki jest fakt, że nie płacimy od niej odsetek. Zazwyczaj wystarczy dobre wino i szczere podziękowanie przy zwrocie. Pamiętajmy jednak, że w przyszłości osoba ta może być w podobnej sytuacji i wówczas niezręcznie nam będzie jej odmówić. Gorzej, jeśli wokół siebie nie mamy kogoś, kto akurat dysponuje kwotą, którą mógłby nam pożyczyć. Wszak pamiętajmy, że święta obciążają finansowo wszystkich.

Weź pożyczkę i wygraj świąteczny kosz! Promocja Provident

Jeśli więc nie mamy od kogo pożyczyć, możemy skierować się po pożyczkę lub kredyt gotówkowy do banku. Często w okresie świąt banki proponują różne oferty promocyjne, w tym właśnie kredyty na święta. Zazwyczaj decyzję o takim kredycie otrzymujesz w krótkim czasie, możesz go przeznaczyć na dowolny cel i spłacać nawet przez 6 lat. Zanim jednak zdecydujesz się na kredyt gotówkowy, oblicz, czy domowym budżecie na pewno znajdą się później pieniądze na jego spłatę. Minusem tego rozwiązania jest to, że będziesz musiał bankowi przedstawić kilka dokumentów, m.in. zaświadczenie od pracodawcy o dochodach.

Pozostają jeszcze kredyty pozabankowe. Często korzystają z nich osoby, które miały lub mają problem ze spłatą dotychczasowych zobowiązań. Kredyty pozabankowe uzyskuje się bardzo szybko - wystarczy okazać dowód osobisty. Uważaj jednak, ponieważ takie szybkie pożyczki często są wysoko oprocentowane.