Boże narodzenie

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało:
Kredyt na święta. Na co zwrócić uwagę?

Boże Narodzenie to ulubione święta większości Polaków. Wraz z nimi jednak nieodłącznie nadchodzą też i wydatki. Czy jednak warto wówczas "zaciskać pasa"? Takie święta są przecież raz w roku.

Często są jedyną okazją do obdarowania prezentem znajomych bądź tej części rodziny, z którą rzadko się widzimy. Jeśli w portfelu krucho - rozważ opcję kredytu gotówkowego. Zwłaszcza, że w okresie świąt możemy liczyć na korzystne promocje w bankach.

Jaki kredyt na święta będzie dla nas korzystny?

To w jakiej wysokości uzyskasz pożyczkę zależy od Twojej zdolności kredytowej. To ona decyduje bowiem o tym, jaką maksymalną kwotę możesz pożyczyć od banku tak, aby potem spokojnie spłacać ją w comiesięcznych ratach. Do wyliczenia zdolności kredytowej możesz skorzystać z kalkulatorów zdolności kredytowej dostępnych w internecie. Zakładamy jednak, że jest to tylko kredyt na święta, więc nie będzie on aż tak wysoki, że bank Ci go postanowi nie przyznać.

Kredyt Bank - Nowy Kredyt Gotówkowy. Na święta i nie tylko

Podstawowym elementem składowym kredytu gotówkowego jest jego oprocentowanie nominalne oraz Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (w skrócie RRSO). Oprocentowanie nominalne wskazuje jedynie oprocentowanie kredytowanej pożyczki. Natomiast Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania uwzględnia przy tym wszystkie pozostałe koszty pożyczki, a więc to ona pokazuje jej rzeczywisty koszt i wysokość odsetek. A więc to przede wszystkim na RRSO powinieneś zwrócić uwagę w umowie kredytowej.

RRSO uwzględnia prowizję banku. Jest to następny element składowy pożyczki. Zazwyczaj płaci się ją na dwa sposoby: może być opłacona jednorazowo gotówką bądź doliczona do kwoty kredytu. Często do kredytu gotówkowego dochodzi jego ubezpieczenie. Zazwyczaj dotyczy ono utraty pracy, źródła dochodu, czasowe i całkowitej niezdolności do pracy czy też śmierć ubezpieczonego.