Boże narodzenie

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało:
Sezon na kredyty świąteczne otwarty

W klimat Bożego Narodzenia centra handlowe zaczęły nas wprowadzać zaraz po 1 listopada. Świąteczne piosenki, dekoracje, a na półkach w sklepach zaczęły się pojawiać specjalne zestawy upominkowe i tzw. świąteczne okazje.

Niestety, wszystko to często kojarzy nam się też z dużymi wydatkami, które zazwyczaj wykraczają poza nasze domowe budżety. Z myślą o nich naprzeciw wychodzą nam banki, które już wprowadziły do swojej oferty kredyty na święta. Reklamy zachęcają specjalnymi ofertami kredytowymi i promocyjnymi pożyczkami. Przy wyborze kredytu gotówkowego na święta pamiętajmy jednak, żeby wyliczyć i być świadomym jego ostatecznego kosztu.

Dlatego przede wszystkim oceniajmy ofertę po rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania (RRSO), bo to ona uwzględnia wszystkie koszty kredytu łącznie z jego oprocentowaniem. Zatem im stopa ta jest niższa, tym oferta jest dla nas bardziej atrakcyjna. Dlatego warto jest porównać oferty kilku banków. Do tego celu możemy wykorzystać porównywarki i kalkulatory dostępne w internecie. Pamiętajmy jednak, aby w je przy takich samych założeniach: tej samej kwocie kredytu, walucie i okresie kredytowania.

Na co możemy liczyć w tym przedświątecznym okresie?

Dla przykładu: ING Bank Śląsku, który chyba najwcześniej wystartował z pożyczką 5 tysięcy na święta proponuje prowizję 0 zł, ratę w wysokości 89 zł na okres 84 miesięcy. Alior Bank również nie pobiera prowizji, a poza tym przekonuje o pożyczce z gwarancją najniższej raty przy tej samej kwocie i okresie kredytu. Jeśli znajdziesz tańszą pożyczkę, Alior Bank oferuje obniżenie raty.

Getin Noble Bank - Pożyczka na dowód. Bez zaświadczeń o zarobkach

Z podobną propozycją wychodzi również Bank Millennium, Credit Agricole oferuje nawet bezpłatną pożyczkę, ponieważ codzienne losuje jednego kredytobiorcę, za którego spłaca kredyt do 50 tysięcy złotych.

Oferta jest zatem duża i każdy znajdzie w niej coś dla siebie na sfinansowanie świąt swoich marzeń.