Boże narodzenie

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało:
Uniwersalny prezent dla każdego

W Święta Bożego Narodzenia chcemy, aby wszystko było idealne. Delikatne płatki śniegu za oknem, w domu najedzona i szczęśliwa rodzina, piękna choinka, a pod nią oczywiście wyjątkowe i trafione prezenty dla wszystkich.

Podczas, gdy kupno prezentu bliskiej osobie nie powinno sprawić nam kłopotu, ponieważ znamy ją, jej potrzeby i zainteresowania, to już z dalszym krewnym, z którym nie widzimy się na co dzień, może być trudniej. Podobnie rzecz ma się ze znajomymi, szefem, koleżanką z pracy i dziewczyną kuzyna, która niespodziewanie przyszła z nim do nas na Wigilię. Warto wówczas mieć coś uniwersalnego.

Jaki prezent na święta możemy podarować takim osobom?

Przede wszystkim, jeśli tylko możemy, postarajmy się, aby prezent na święta był dostosowany do wieku i płci obdarowywanego. Nie róbmy w takiej sytuacji prezentów oryginalnych, bowiem wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że z nim nie trafimy w gust czy poczucie humoru obdarowywanego. Łatwo wówczas o popełnienie faux pas. Starajmy się więc, aby był on jak najbardziej neutralny, nieosobisty.

Najprostszym prezentem, który zawsze się sprawdza jest książka i to nic, że nie znamy preferencji osoby, której przypadnie w udziale. Wystarczy bowiem mieć w zanadrzu jakiś zbiór reportaży, który jest aktualnie na czasie czy zbiór opowiadań wigilijnych, które zawsze w tym okresie są wznawiane.

Pekao - Pożyczka Ekspresowa - oferta dla Klientów Internetowych (do 20 tys. zł)

Ciekawym, aczkolwiek wciąż jeszcze mało popularnym w Polsce jako prezent na święta są bony upominkowe i vouchery. Bony obdarowywana osoba może wykorzystać na co chce. Są one oferowane przez coraz więcej sklepów i punktów usługowych. Mogą to być bony na zakupy ubrań, do wykorzystania w perfumeriach, sklepach ze sprzętem domowym czy elektroniką. Jeśli chodzi natomiast o vouchery, to mogą być one przeznaczone na książki, płyty, kosmetyki, jak również ciekawym rozwiązaniem mogą być karty prezentowe przeznaczone na zakup artykułów dekoracyjnych i wyposażenia wnętrz, a także te umożliwiające wstęp na basen, fitness, kurs tańca.