Boże narodzenie

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało:
Jak wybrać prezent, żeby nie był nudny, a był trafiony?

Książki, kosmetyki, perfumy i czekoladki... Oto, co na Gwiazdkę kupujemy najbliższym.

Na dalszych miejscach wymieniamy: płyty CD, odzież, obuwie, a nawet akcesoria kuchenne. Dzieciom z reguły kupujemy zabawki edukacyjne: książki, gry planszowe i puzzle. Polacy stawiają na prezenty praktyczne, użyteczne i... nudne.

 Kredyt konsumpcyjny standard w Raiffeisen Bank

Już niedługo wpadniemy w szał przedświątecznych zakupów. Prezenty na święta to zadanie niełatwe, zwłaszcza jeśli musimy kupić je dla wielu członków rodziny. Jak zatem podejść do tego zadania i wybrać trafione prezenty na święta? Przede wszystkim - postarajmy się do każdego prezentu podejść indywidualnie, tak aby każdy członek rodziny czy przyjaciel dostał od nas coś innego. Nikt nie lubi prezentów dawanych hurtowo. Nie musi być to zatem prezent drogi, ale wyszukany. Zastanów się najpierw, czym interesuje się dana osoba, co sprawia jej radość.

Zasada następna: Wybieraj prezent dla tej osoby, a nie dla siebie. Fajnie, jeśli prezenty na święta stają się jakimś symbolem emocjonalnym, kojarzą się ze wspólną chwilą, przypominają jakąś szczególną rozmowę. Jest to naprawdę trudne zadanie, ale obdarowana osoba będzie czuła, że prezent jest tylko dla niej i wybrany w sposób naprawdę przemyślany. Jednakże takie prezenty na święta przeznaczone są tylko i wyłącznie dla osób szczególnie nam bliskich.

Prezenty pod święta nie muszą być użyteczne i funkcjonalne. Miłe niespodzianki bardziej ucieszą niż spodziewany, praktyczny prezent. Postarajmy się być oryginalni, poświęćmy prezentom trochę uwagi i wyobraźni, a obdarowana osoba z pewnością to doceni.

Vivus.pl - Szybka pożyczka w 15 minut!

Często wręczane prezenty na święta składają się z dwóch elementów. Osoba, która daje taki podarunek, wychodzi z założenia, że daje dwa prezenty. Natomiast obdarowywany postrzega prezent jako całość. W takim przypadku specjaliści od "prezentowego savoir vivreu" podpowiadają pewną ciekawą zasadę. Otóż nie należy łączyć prezentu drogiego z tanim, bowiem osoba, która otrzymuje taki komplet umniejsza wartość prezentu drogiego. Całość wydaje się jej tańsza, mniej wartościowa niż była w rzeczywistości.