Boże narodzenie

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało:
Gwiazdka oczami dziecka

Dla nich ten czas jest jeszcze bardziej niezwykły i magiczny niż dla nas. I odbierają go zupełnie inaczej niż dorośli.

Dzieci. Podczas, gdy my będziemy delektować się wigilijnymi potrawami, nucić kolędy, rozmawiać z dawno niewidzianymi krewnymi, nasze dziecko zanudzi się na śmierć. Aż w końcu doniesie nam o tym narastającym marudzeniem, awanturą i głośnym płaczem. Co zrobić, aby te święta były udane i dla nas i dla naszego dziecka?

Małe dziecko jest nieświadome ważności uroczystości, w jakiej będziemy brać udział. Warto je zatem na tą chwilę odpowiednio przygotować. Przede wszystkim postaraj się wytłumaczyć dziecku, na jaką cześć i dlaczego obchodzimy to święto. Przedstawiaj te dni jako okazję do tego, aby być bardziej dobrym, miłym i uczynnym niż zwykle.

Pożyczka Ekspresowa w Pekao

Przedstaw maluchowi, co się będzie działo w Wigilię od rana do kolacji. Ważne jest, aby włączyć dziecko do wspólnych przygotowań. Dziecko powinno mieć swoje małe, ale określone zadania. Wykorzystaj do tego ubieranie choinki i dekorowanie domu, stołu, układanie orzechów i owoców do koszyczków. Ozdoby choinkowe są idealną okazją do tego, aby dziecko zajęło się swoją pracą. Zróbcie kolorowe łańcuchy. Zajmijcie się kolorowaniem, wyklejaniem

W sklepach dostępne są specjalne platikowe bombki. Niech maluch zawiesza je na takiej wysokości, na jakiej może. Poopowiadaj mu trochę o symbolice zawieszanych rzeczy. Przed przyjazdem rodziny na wigilijną kolację, warto dziecku "odświeżyć" niektóre osoby. Wyjmij album, powspominajcie. Jeśli kogoś z bliskich dziecku osób nie będzie na kolacji, możesz razem z dzieckiem wypisać dla niego kartkę.

Wybierz proste, wierszykowane życzenia świąteczne. Nauczcie się ich razem, można je będzie potem zaprezentować na Wigilii. No i podstawa - napiszcie list do Świętego Mikołaja. Jednakże pamiętaj, aby do niczego maluch nie zmuszać. Przy kolacji postaraj się włączyć dziecko i krewnych do wspólnego kolędowania.

No i prezenty. Dla dziecka są niezwykle ważne. Jeśli w kolacji będą uczestniczyć dzieci w podobnym wieku, dobrze by było, aby prezenty dla nich były takie same. Unikniecie awantur.

Pożyczka gotówkowa z gwarancją najniższej raty w Alior Bank

Dla dzieci święta Bożego Narodzenia są bardzo ważne. Nie pamiętają one konkretnych wydarzeń, zapamiętują jednak bodźce: zapachy, smaki, dźwięki. To jak zapamiętają Święta Bożego Narodzenia kształtuje ich zdanie o nich, często uogólniając je na wszystkie ważniejsze uroczystości rodzinne.