Boże narodzenie

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało:
Kupujemy prezenty pod choinkę przez internet

Zakupy online są w Polsce coraz popularniejsze. Według najnowszego badania świątecznych zwyczajów zakupowych w Polsce i Europie firmy Deloitte aż 90% Polaków deklaruje korzystanie z porównywarek, wyszukiwarek i stron internetowych sklepów.

Z portali społecznościowych korzystamy natomiast, aby znaleźć pomysły na prezenty świąteczne oraz opinie o produkcie, którymi sugerujemy się znacznie chętniej niż informacjami od producentów. Dominacja zakupów w sieci nie dziwi - zazwyczaj możemy kupić tam prezenty taniej, szybciej i wygodniej, bez świątecznych przepychanek i kolejek.

Vivus.pl - Szybka pożyczka w 15 minut!

Aby zakupy zrobione w sieci były bezpieczne powinniśmy przestrzegać jednak kilku zasad. Pierwsza z nich brzmi: Sprawdź swojego sprzedawcę. Zgodnie z prawem każdy sklep internetowy powinien zamieścić na swojej stronie kompletne dane teleadresowe. Ich brak na stronie powinien nam w pewnym stopniu dawać do zrozumienia, że coś jest nie tak. Przeczytaj regulamin, który również powinien być zamieszczony na stronie. Dowiedz się, jakie są formy zapłaty, koszty wysyłki, możliwości zwrotu lub reklamacji produktu.

Provident - Pakiet Gotówka

Koniecznie poszukaj również informacji, jakie są sposoby i terminy wysyłki, zwłaszcza jeśli kupujesz prezenty pod choinkę. Przed Świętami Bożego Narodzenia takie sklepy mogą nie nadążać z wysyłkami. Sprawdź zatem, czy na pewno otrzymasz zamówione produkty przed Wigilią. Robiąc zakupy w internecie masz prawo do zwrotu towaru w ciągu 10 dni od otrzymania zakupionych rzeczy. Warunkiem jest odesłanie towaru wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy. Oświadczenie powinno być odesłane za potwierdzeniem odbioru. Natomiast sprzedający powinien zwrócić całą wpłaconą kwotę w ciągu 14 dni.

VIA SMS PL - Pierwsza Pożyczka 0%

Uważnie korzystaj również z porównywarek internetowych – czasami bowiem przedstawiają one ceny tylko tych produktów, których producenci za to zapłacili. Może więc zdarzyć się, że pokazane ceny wcale nie są najniższymi.