Boże narodzenie

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało:
Bezpieczna pożyczka świąteczna

Grudzień to zawsze okres wzmożonych wydatków finansowych. Urządzenie świąt, prezenty, wyjazdy do rodziny, Sylwester - wszystko to kosztuje. Dlatego w okresie tym banki przygotowują specjalne oferty kredytów i pożyczek na święta.

Najczęściej charakteryzują się one szybko podejmowaną decyzją co do przyznania kredytu. Chętnie z nich korzystamy, ponieważ przed świętami właśnie czas liczy się dla nas najbardziej. A często śpiesząc się popełniamy błędy, nie czytamy dokładnie zawieranej umowy, a to może nas sporo kosztować.

Na co zatem powinniśmy uważać?

Gdy w grudniu portfel zaczyna świecić pustką, pierwsze co nam przychodzi na myśl to pożyczka świąteczna bądź krótkoterminowy kredyt gotówkowy. Jednak należy pamiętać, że nie każdy taki produkt jest bezpieczny i nie każdy będzie nam się opłacał. Produkty finansowe w okresie świątecznym reklamowane są przez różnego rodzaju firmy: banki, duże instytucje pozabankowe, tzw. parabanki i mniejsze agencje pożyczkowe.

Szybka kasa dla Ciebie. Już za 30min pieniądze mogą być na Twoim koncie!

To odróżnia parabanki od banków to fakt, że parabanki nie podlegają one Komisji Nadzoru Finansowego. Nie mają one dostępu do Biura Informacji Kredytowej, stad też nie mają możliwości sprawdzenia historii kredytowej klienta. Zatem udzielają one pożyczek bez tych danych, muszą więc zniwelować sobie ryzyko na wypadek, jakby klient nie był w stanie dalej spłacać zaciągniętego zobowiązania.

Provident - Pakiet Gotówka

Pożyczka świąteczna udzielona przez parabank zostanie przyznana nam bardzo szybko, jednak jej oprocentowanie będzie wysokie. Szybka pożyczka świąteczna może zatem okazać się droga. Dlatego przede wszystkim podpisując umowę z jakąkolwiek instytucją finansową, musimy uzyskać informację: jaka jest całkowita kwota spłaty oraz jaka jest wartość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania kredyt (RRSO). RRSO uwzględnia bowiem wszystkie koszty kredytu, tzn, jego oprocentowanie nominalne oraz dodatkowe koszty.